CBS Danışmanlığı

   Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında da sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz...

 

   Firmamız Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında oluşturmuş olduğu ekibiyle CBS Projeleri Geliştirme, Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri vermektedir. 

 

   CBS Projelerinde ESRI altyapısı kullanılmakta ve projeye özel Harita Yazılımları geliştirilmektedir. Kent Rehberi Uygulamaları, Kiosk Uygulamaları, Masaüstü Harita Yazılımları, Mobil Uygulamalar bunlardan bazılarıdır.  

 

Kent Rehberi : İnternet ortamında yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen bir CBS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) Web uygulamasıdır.

 

Kiosk Harita Yazılımları: Dokunmatik Ekranları olan Kiosklar için geliştirilmiş harita uygulamasıdır.

 

   İstenilen her türlü harita verisi kiosk uygulaması ile gösterilebilmekte ve arama sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. 

 

   Harita üzerinde uzaklaştırma, yakınlaştırma, mesafe ölçme gibi temel işlevleri bulunan yazılım için özel tasarım da yapılabilmektedir.

 

Özel Projeler için Harita Yazılımları (Park - Bahçeler Yazılımı)

 

   Belediyelerin park ve bahçelerle ilgili envanterlerinin tutulduğu bu programda gelişmiş harita desteği bulunmaktadır. 

 

   Bu sayede o parkla ilgili ne tür veri varsa;

 

   Sert zemin durumu, toprak zemin durumu, çim zemin durumu, anıt ağaçlar, su vanaları, çöp kovaları, merdivenler, aydınlatma elemanları, kum alanları, banklar, çocuk oyun alanları, yürüme yolları, elektrik direkleri, yağmur suyu giderleri gibi parkla ilgili ne varsa harita üzerinde görülebilmektedir. 

 

   Park Bahçeler Projesi kapsamında 2 adet CBS harita yazılımı bulunmaktadır: 

 

Harita Düzenleme Programı : Bu yazılımda harita düzenleme, çeşitli çizimler yapabilme, sayısal ve sözel veri girme, güncelleme özellikleri bulunmaktadır. Güvenliğin üst seviyede tutulduğu bu programda sadece izin verilen kullanıcılar, yetkileri doğrultusunda işlem yapabilmektedir.

 

Genel Harita Programı : Haritada arama yapma, görüntüleme ve detaylı işlemlerin yapılabildiği bu yazılım, yöneticiler ve ilgili kişilerin harita ortamında bütün verileri görebilmeleri için geliştirilmiştir. Ayrıca sözel verilerin üzerinde detaylı sorgulamaların yapılabildiği bu yazılımda; uzaklaştırma, yakınlaştırma, haritaya tıklayarak bilgi alma, mesafe ölçme gibi temel harita işlevleri de bulunmaktadır.